ÚvodInformácieZájazdyPočasieKontakt


Informácie

Turistických stredísk na Makarskej riviére je veľa, medzi tie najznámejšie patria Makarska, Tučepi, Baška Voda, Brela, Promajna, Krvavica, Podgora, Drasince, Zivogošče, Drvenik, Bratus, Podaca či Bol.


Pláže

Makarská má pre každého niečo. Znakom Makarskej riviéry sú nádherne vytvarované kamienky omývané morom, vďaka ktorým je veľmi populárnou turistickou destináciou. Tieto hladké kamienky sú miestami vystriedané drobnejším či hrubším pieskom, hlavne na miestach, ako sa ide do mora. Okrem veľkých a rozľahlých pláží tu nájdete i osamotené zátoky, ktoré sú od pláží oddelené vápencovými skalami. Ideálna je preto i pre rodiny s deťmi a pre všetkých, ktorí obľubujú upravené pláže s množstvom plážových atrakcií. Na svoje si prídu i nudisti, pretože na Makarskej riviére sa nachádza niekoľko nudistických pláží.


Voľný čas

Milovníci dlhých prechádzok nebudú tiež ochudobnení, 100 rokov staré borovicové lesy poskytujú chládok, ticho a príjemný oddych pre tých, ktorých omrzel mestský hluk. Polostrov Sv. Peter, na Makarskej je mys na južnom okraji mesta, na ktorom sa nachádzajú pozostatky starého kostolíka a jaskyňa sú ako stvorené na prechádzku. Prechádzajú tu vychádzkové trasy spájajúce jednotlivé miesta na Makarskej riviére. Početné cyklistické a pešie trasy sa nachádzajú v pohorí Biokovo, kde je i Botanická záhrada, čo je vlastne botanická záhrada s mnohými druhmi autochtónnych a endemických rastlín.
Šport

Pre športovcov je tu tiež široká ponuka činností, ako plachtenie na otvorenom mori, potápanie, vodné športy na najznámejších plážach v Makarskej, Brele a Baškej Vode, voľné lezenie v pohorí Biokovo, paragliding z Biokova, turistika, vychádzky či cyklistika v pohorí Biokovo.


Zaujímavé miesta

Pre tých, ktorí nechcú stráviť dovolenku na jednom mieste, sú ako stvorené výlety, ktoré sa z Makarskej riviéry dajú podniknúť. Je to napríklad výlet loďou na ostrov Brač, Hvar, Korčula a Vis. Taktiež návšteva rôznych miest, ako Splitu. Split je mesto z čias starého Ríma, nachádza sa tu Diokleciánov palác, postavený pred 1700 rokmi a za palec tu môžete chytiť sochu Grgura Ninského, čo vraj prináša šťastie. Pekný je i výlet do Dubrovníka, pokladu Jadranu, ktorý je známy starobylým mestským centrom, ktoré je obohnané mohutnými hradbami. Návšteva Mostaru, so starou historickou časťou je tiež pekným výletom. Vykonať môžete i púť do Medžugoria, známeho mariánskeho posvätného miesta , kde sa objavila Panna Mária. Prírodným hydrografickým a geomorfologickým fenoménom, ktorý sa oplatí vidieť, sú dve jazerá pripomínajúce studne v Imotskej oblasti, nazývané Červené a Modré jazero, ktoré svoje pomenovanie získali podľa farieb skalných stien. V Makarskej sa nachádza Malakologické múzeum, kde sa vo františkánskom kláštore nachádza najväčšia zbierka mušieľ, ustríc a slimákov na svete. Františkánsky kláštor v Zaostrogu prechováva bohatú etnografickú zbierku, ako aj zbierku etnografických obrazov známeho chorvátskeho maliara Mladena Vežu, ktorá bude zaujímať hlavne milovníkov umenia. Ak máte radi rozprávku o rodine Flinstonovcov, určite navštívte vináreň (konobu) Kremenko v obci Svinišće nad Omišom, ktorá je zariadená v štýle tejto rodinky.


Zábava

Pokiaľ ste sa prišli na Makarskú riviéru zabaviť, určite si prídete na svoje. Počas leta sa tu často organizujú tzv. klapské večery, sprevádzané folklórnou hudbou pri romantických zvukoch mandolíny a gitary. Každý druhý piatok sa konajú rybárske noci, kedy sa na grile pečú ryby, nešetrí sa dobrým vínkom a aj o zábavu je postarané. Sú ňou preteky somárikov a ohňostroj. Letný karneval sa koná začiatkom augusta. Početné reštaurácie a vinárne Vám ponúknu širokú paletu domácich jedál a nápojov. Koktejlové bary na plážach priťahujú pozornosť mladých a ponúkajú vynikajúcu zábavu do skorých ranných hodín. Nad pobrežím Deep a Grotta sú známe jaskynné bary.

Počasie na Makarskej
Split
Aktuálne

16 ºC
Zajtra

21 ºC
16 ºC
Pozajtra

20 ºC
15 ºC

Predpoveď počasia na 4 dni...
Lastminute zájazdy
Clarion (Krkonoše)

Termín: 16.11.-23.11.2016
Strava: Polpenzia
Cena: 253,- €

The Three Corners Equinox Beach Resort (Marsa Alam)

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 529,- €

Dreams Beach Resort (Marsa Alam)

Termín: 19.11.-26.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 456,- €

Nubia Aqua Beach Resort (Hurghada)

Termín: 19.11.-26.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 443,- €

Hotel Barbora (Krkonoše)

Termín: 21.11.-28.11.2016
Strava: Polpenzia
Cena: 209,- €


Všetky lastminute zájazdy...